بی توجهی تولیدکنندگان به صنعت گرافیک در ایران

0

رئیس کانونهای تبلیغاتی استان آذربایجان شرقی گفت: تولید کنندگان ایرانی در بسته بندی محصولات خود به صنعت گرافیک توجه زیادی ندارند.
کریم زینتی که در آستانه همایش ملی توسعه صنعت چاپ وبسته بندی با خبرنگار همایش سخن میگفت ازبی توجهی مسئولان در این زمنیه نیز ابراز نارضایتی کرد و گفت : بسته بندی و طراحی خوب تلاش بیشتر تولیدکنندگان و توجه مسئولان را میطلبد تا مشتری مداری کالا های ایرانی را بهمراه داشته باشد.
وی افزود: در دنیای امروز فناوری دیجیتال با بخش سنتی عجین شده و طراحی وچاپ را بیش از پیش زیباتر وجالب تر کرده است واین میتواند برندینگ کالا را بهتر ودر روند اقتصاد مقاومتی گام اساسی را برداردو جلو واردات کالاهای خارجی را بگیرد
وی با اشاره به اینکه در دنیا یکی از صنفهای که بسیار تاثیر شگرفی دارد افزود: تمام صنایع وتولید کنند گان اعم از تولید کنندگان کوچک وبرزگ به آن نیاز دارند بخش گرافیک است.
زینتی اظهارداشت: ارزش این رشته از هنر در دنیایی امروزی بسیار تاثیر گذار بوده و در این جا کار یک گرافیست سخت می شود که چطور با جامعه خود و تولید کنند گان کشور ارتباط برقرار کند .
رئیس کانون های تبلیغاتی استان افزود: در تولید وچاپ وبسته بندی گرافیک در اولویت است که چگونه با یک تولید بهتر و با طراحی ایدال و با چاپ روی کالا و ارائه آن به بازارجذب مشتری کند.
به گفته وی معقوله چاپ که از مراحل بسیار پیچیده ی که تولیدگنندگان ما خیلی ساده می گیرند از طراحی گرفته تا لیتو گرافی و چاپ و قالب سازی که شکل نهایی یک بسته بندی چگونه خواهد شد اهمیت زیادی را در بین تولیدکنندگان ومسئولان نیاز دارد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: البته برگزاری همایش های از این دست میتواند تا این بخش از هنر را به صاحبان صنایع را بشناساند وتولید کنندگان تولیدات خودرا درزمینه بسته بندی وطراحی به مردم ارائه دهند واعتماد مصرف کنندگان را جلب کنند.

ارسال نظر