تحریم ها و پاره ای مشکلات دیگر باعث شده که هیچ پیشرفت فیزیکی در صنعت چاپ کشور بوجود نیاید

0

علی مغانی ریاست اتحادیه چاپخانه داران مشهد

مغانی : تحریم ها و پاره ای مشکلات دیگر باعث شده که هیچ پیشرفت فیزیکی در صنعت چاپ کشور بوجود نیاید.

 

ریاست اتحادیه چاپ خانه داران استان قدس رضوی گفت : رونق صادرات غیر نفتی با آماده سازی فضای کسب و کار و کار صنعتی با نیروهای متخصص کشوری ضروری است.

 

علی مغانی رئیس اتحادیه چاپخانه داران مشهد مقدس در گفتگو با خبرنگار همایش بین المللی توسعه صنعت چاپ وبسته بندی به حمایت همه جانبه از صادرات غیر نفتی تاکید کرد و گفت: ایران به دلیل موقعیت استراتژیک و زیر ساختهای که در جهان دارد در جایگاه ممتازی و عالی قرار گرفته است. تحریم ها و پاره ای مشکلات دیگر مزید برعلت شده که هیچ پیشرفت فیزیکی در صنعت چاپ بوجود نیاید. 

 

وی از نبود متولی حقوقی و حقیقی در کشور که مشکلات چاپخانه داران و صنایع بسته بندی رو پی گیری کند انتقاد کرد و گفت : مشکلات صنعت چاپ و بسته بندی فراتر از همه صنایع است در راستای توسعه پایدار ، اقتصاد مقاومتی باید صادرات غیر نفتی را افزایش دهیم . در بخش کشاورزی ایران 30 در صد از محصولات به ضایعات تبدیل شده و این بخاطر نبود بسته بندی استاندارد با کیفیت هست.

 

 

مغانی افزود: زحمت کشان صنعت چاپ برای خرید ماشین یا یک قطعه مورد نیاز خود نمی توانند به راحتی ارز از کشور خارج و قطعه وارد کنند، گاهی برخی ماشین ها دو میلیون یورو قیمت دارند و جابه جا کردن این مبلغ خیلی سخت است؛ این در حالی است که دفتر امور چاپ می تواند راهکارهای مؤثرتری برای این موضوع بیندیشد.

 

 

مغانی همچنین چاپ را قسمتی از صنعت دانست و از اینکه صنعت چاپ  زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت رفته اظهار امید واری کرد و گفت : این وزارتخانه بتواند نسبت به ورود قطعات، ماشین آلات و مواد اولیه همچون دیگر صنایع راه چاره ای پیدا کند. الان افرادی هستند که ماشین آلات آنها  چهار ماه است که در بندر عباس ترخیص نشده است.

ارسال نظر