صنعت چاپ دیجیتال تداوم صنعت چاپ سنتی در کشور

0

صنعت چاپ دیجیتال تداوم صنعت چاپ سنتی در کشور

 

مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان ایران  گفت: صنعت چاپ دیجیتال تکمیل کننده وتداوم صنعت چاپ سنتی در کشور ولازمه ماندگاری این صنعت است.

غلامرضا شجاع در گفتگو با خبرنگار همایش ملی توسعه صنعت چاپ وبسته بندی گفت:تاثیر و برگزاری دروپا جدا از اینکه یک نمایشگاه منحصر به فرد در صنعت چاپ و بسته بندی می باشد به نقل از فرانک رومانو استاد انیستیتو تکنولوژی روچستر دروپا یک نقشه راه است .

وی افزود.با برگزاری دروپا با تاثیر بر افکار و چشم اندازی که می توانیم برای آینده شغلی جامعه مان در حوزه آینده نگری ، شناخت و برنامه ریزی ، سرمایه گذاری کنیم و این دید منفی که افراد سنتی از چاپ دیجیتال داشته و یا دارند با کمی تخصص و دانش متوجه میشویم که چاپ دیجیتال تهدید نیست بلکه تکمیل کننده بوده و ماندگاری رابراین صنعت رقم میزند.

وی اذآن داشت که  در حوزه بسته بندی وضعیت خیلی بهتر است علت آن هم مدیریت حوزه های بسته بندی با سرمایه گذاری های کلان ازسوی بخش خصوصی و سطح دانش خوبی که دارندو خواسته آنان این است که قوانین دست و پا گیر دولتی چوب لای چرخ آنان نگذارند.

وی مشکلات این حوزه را عدم هدایت سرمایه گذاری به علت عدم وجود آمارهای درست و قابل استناد ، نداشتن متولی و حامی دولتی که تخصص و بودجه داشته باشدونداشتن تشکل های تخصصی قوی در بخش خصوصی که از مدیریت های با تجربه و جود سندیکاهای مشابه درایران نسبت به کشورهای در حال توسعه وعدم وجود دانشگاه های معتبر با استانداردهای جهانی ، که موجبات آموزش را مهیا کند دانست .

وی گفت :عدم وجود ماشین آلات روز جهان در اکثریت قاطع پیش از چاپ ، و پس از چاپ ، عدم حمایت بانک ها در ارائه تسهیلات ، فشار مالیاتی و بیمه سازمان تامین اجتماعی را از مشکلات عدیدی این صنعت برشمرد.

شجاع افزود:کل اقتصاد کشور گرفتار رکود شدید بوده و صنعت چاپ جدا از دیگر صنایع نمی باشد این امرموجب تعطیلی و نیمه تعطیلی درصد بالایی از صنایع گردیده وصنایع کوچک و متوسط بیشتر در معرض این رکود واقع شده اند که مقدار زیادی از این رکود به علت سیاست دولت بوده که خواسته تورم را کاهش دهد و موجب جلوگیری از ارائه تسهیلات بانکی به بخش صنایع شده است.

وی همچنین گفت تا به حال در ایران آموزش استاندارد به  صورت آکادمیک که خروجی داشته باشیم نداریم، ولی افرادی علاقمند و متخصصینی به صورت انفرادی دوره هایی در خارج از کشور دیده اند و یا در داخل تحقیقات و مطالعه داشته اند .

.

ارسال نظر