صنعت چاپ و بسته بندی در ایران، خیلی مظلوم تر واقع شده است

0

 

خانم دکتر معصومه آقاپور- عضوء کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی

 

 

صنعت چاپ و بسته بندی در ایران، خیلی مظلوم تر واقع شده است.

 

 

خانم دکتر معصومه آقاپور عضوء کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت چاپ و بسته بندی نباید درحاشیه بلکه مرکز تمامی صنایع باید قرار گیرد باید توجه داشته باشیم که صنعت چاپ و بسته بندی در ایران خیلی مظلوم واقع شده است.

 

معصومه آقاپور علیشاهی در گفتگو با خبرنگار همایش بین المللی توسعه صنعت چاپ و بسته بندی تاکید کرد: در حالی که  50 در صد در آمد کالاها از طریق صنایع چاپ و بسته بندی، تبلیغات و گرافیک در روی کالاهاست .همچنین بررسی ها نشان می دهد که نگاه هر شخص به تصویر کالای مورد خرید 9 دهم ثانیه است اگر ما این را به 12 صدم ثانیه برسانیم فروش به سه برابر افزایش می یابد واین امر با طراحی و تبلیغات باکیفیت برروی کالاها میسر خواهد شد.

 

وی صنعت چاپ را محرک بسیاری از بخش های اقتصادی از جمله صنعت گردشگری عنوان و یادآورشد: صنعت گردشگری در جهان سالیانه بیش از 500 میلیارد دلار درآمد دارد و باید این صنعت از ظرفیت های صنعت چاپ برای رشد و توسعه خود به عنوان یک صنعت اشتغالزا استفاده کند.

 

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس افزود: واردات وانتقال تکنولوژی صنعت چاپ واستفاده از فرصتهای دانش بنیان و نوسازی دستگاههای فرسوده می تواند به تکامل این صنعت کمک شایانی کند.

وی تاکید کرد :صنعت چاپ بسترساز توسعه صادرات غیرنفتی در کشور و مالیات برارزش افزوده در صنعت چاپ  وبسته بندی مالیات برچاپ وتبلیغات است نه برفروش مالیات وسعی میکنیم آن را به حداقل برسانیم .

 

 

 

ارسال نظر