مشکلات توسعه بسته بندی مواد غذایی کشور

0

مهندس سهند زرگریان : فعال بسته بندی شیرینی و شکلات

 

مشکلاتی که در زمینه توسعه بسته بندی مواد غذایی کشور در حال حاضر وجود دارد بسیار متعددند که از جمله آنها عبارتند از :

 

 

  • عدم اطلاع تولید کنندگان داخلی از نقش و اهمیت بسته بندی و تأثیر آن بر موفقیت واحد تولیدی و ارائه محصولات مطابق نیاز بازار و خواست مصرف کننده.

 

2- پایین بودن سطح کیفیت ظروف بسته بندی و بسته های تولیدی:

الف)در زمینه کارتن ها: پایین بودن درجه استحکام, ضعف پوششی ارتباطی و کیفیت نامناسب چاپ و رنگ های مورد استفاده در طراحی.

ب) در زمینه قوطی های فلزی:قدیمی بودن تکنولوژی,استفاده از ورق های با کیفیت پایین و بعضاً نا مناسب, افت استاندارد پوشش های داخل قوطی (لاک ها) و به ویژه کیفیت پایین دوخت در قوطی ها را می توان نام برد.

ج)در زمینه شیشه: سنگینی وزن, تیرگی رنگ, ناصاف بودن و کج بودن رینگ, موجدار بودن بدنه و پایین تنوع از جنبه طرح شیب.

د) در زمینه پلاستیکی: پایین بودن سطح کیفیت, ظروف تولیدی, عدم توان داخلی در تولید لفاف های چند لایه را می توان نام برد.

 

  • تولید کم مواد اولیه مورد نیاز در زمینه بسته بندی در داخل و نیاز به واردات پاره ایی از اقلام به ویژه لفاف های چند لایه که ارز بری بالایی دارند.

 

4- پایین بودن سطح کیفیت ماشین آلات بسته بندی ساخت داخلی.

5- گرانی تجهیزات و سیستم های پیشرفته بسته بندی و سرمایه گزاری بالا در خصوص خریداری  تجهیزات از خارج به ویژه سیستم های اسپتیک .

 

6- ضعف سیستم آموزشی در خصوص تربیت کارشناسان متبحر در زمینه بسته بندی و عدم وجود مراکز و پژوهشکده های تحقیقاتی در زمینه بسته بندی در کشور و این در حالی است که در کشورهای نظیر آمریکا هزینه های صرف شده

7- به دلیل بالا بودن قیمت مقواها و بودن واسطه های متعدد و نبود ایران در بازارهای جهانی قیمت مقواها به صورت چشمگیری نسبت به کشورهای همسایه حتی در مناطق آزاد رو به افزایش می باشد و این مبحث باعث ضعف در صادرات به کشورها می باشد.

 

امید است با توجه به بیانات رهبر فرزانه در مورد تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و حمایت های دولت و نهادهای مربوطه در صنعت چاپ و بسته بندی و استفاده از نیروی متخصص ایرانی بتوانیم گام بلندی را برای  سربلندی ایران اسلامی عزیزمان برداریم.

 

من ا.. توفیق

مهندس سهند زرگریان

ارسال نظر